Cover Image

Dziczyzna - niedoceniana królowa polskich stołów

Potrawki z dzika, sarny, jelenia czy bażantów niegdyś stanowiły podstawę diety polskiej szlachty. Z upływem lat dziczyzna przestała jednak cieszyć się tak dużą popularnością. Jej miejsce stopniowo zaczęły zajmować wołowina, wieprzowina oraz drób. Powszechnie wiele osób wciąż sądzi, że dziczyzna jest droga i trudno dostępna. I choć z pierwszym argumentem nie sposób się nie zgodzić, w przypadku drugiego można polemizować. Co więcej, dla samej wartości dziczyzny i jej niepowtarzalnego smaku, warto czasem podjąć starania w celu znalezienia dobrej jakości mięsa. Chcesz wiedzieć, o jakich wartościach mowa? O tym, dlaczego warto jeść dziczyznę, przeczytasz poniżej.

Dobrej jakości dziczyzna – gdzie można ją znaleźć?

Samodzielne przygotowanie dziczyzny może niekiedy stanowić problem. Jednak zgodnie z przysłowiem „dla chcącego, nic trudnego” zdobycie tego gatunku mięsa nie jest niemożliwe. Dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie czują się najlepiej w roli kucharzy, jest wybór restauracji, które serwują dania z mięsem zwierząt leśnych w roli głównej. Wśród takich punktów na gastronomicznej mapie Polski wymienić można Czarcie Kopytokarczmę w Ustroniu, która oferuje m.in. gulasz z sarny, pieczeń z jelenia czy polędwiczki z dzika. Skoro już wiesz, gdzie możesz skosztować potrawki z dziczyzny, sprawdź teraz, jakie będziesz miał z tego korzyści.

Z jakich powodów warto spożywać dziczyznę?

Dziczyzna uchodzi za jeden z najzdrowszych gatunków mięs. Przemawia za tym przede wszystkim fakt, że mięso jest w pełni ekologiczne. Pochodzi ze zwierząt, które spożywały wyłącznie naturalny pokarm. Dziki, sarny czy jelenie nie jedzą pasz pełnych sztucznych konserwantów i antybiotyków. Posilają się tym, co daje natura, a tym samym w składzie mięsa trudno doszukiwać się chemicznych dodatków. Poza tym dziczyzna ma niższą zawartość tłuszczu w porównaniu z innymi gatunkami mięsa. Jest zatem znakomitą alternatywą dla osób, które chcą ograniczyć ilość tłuszczu w diecie. Mięso zwierząt leśnych bogate jest też w cenne składniki odżywcze. Zawiera m.in. znaczną ilość łatwo przyswajalnego białka, witaminy z grupy B oraz żelazo, wapń, fosfor czy magnez.

Wróć

Nasze sale

Sala I
"KOMINKOWA"
Sala II
"PYSK DIABŁA"
Sala III
"PODZIEMNA GROTA"
Letni ogród
"Słodka dziurka"

Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net | Polityka cookies | Logowanie