Ciekawostki

Cudowny eliksir - afrodyzjak, w "Kolibie pod Czarcim Kopytem", XVIII wieczna receptura

 

Jeżeli Wasz związek przeżywa kryzys, lub jeżeli chcecie wzniecić w nim ogień namiętności, wyruszcie we dwoje w ustronne miejsce do mrocznej, pełnej tajemnic XVIII wiecznej chaty góralskiej w Ustroniu na Równicy. W "Kolibie pod Czarcim Kopytem", podadzą wam cudowny eliksir, który na nowo rozpali pożądanie w Waszym związku. Miłosny afrodyzjak sporządzany jest na bazie grzanego piwa i 11 wonnych ziół, w tym lubczyka i tajemniczego składnika: sproszkowanego "czarciego jądra". Eliksir ten podawany w kamiennym kuflu, ma łagodny korzenny smak, najlepiej smakuje z prażonymi w soli migdałami (specjalność "Koliby pod Czarcim Kopytem"). 

 

  

  • Migdalenie pod jemiołą- całować się można do woli

W "Kolibie pod Czarcim Kopytem", w rogu u powały wisi jemioła zrywana w Boże Narodzenie. Kiedy siada tam zakochana para, zaczynają działać "czary": para "migdali się". W tym zaczarowanym miejscu można się bezkarnie i do woli całować. Warto też skosztować "Czarciego napoju" i prażonych migdałów. Trzeba jednak uważać, gdyż wypicie litra tego napitku działa jak "eliksir miłości". Mniejsze ilości są podobno skuteczne na przeziębienie, ból gardła i żołądka.

  • Szczęśliwy kogut - zapewnia prosperitę

Blaszany kogut, własnoręcznie wyklepany z blachy przez właściciela "Koliby pod Czarcim Kopytem", Mariana Suwarę zapewnia prosperitę Gospodarzowi chaty. Odczynia też złe moce, które według starej legendy, nadal krążą wokół Równicy. Marian Suwara przy iskrzącym palenisku chętnie udziela rad i wskazówek gospodarzom, którzy chcą zapewnić swoim domostwom spokój i dobrobyt.

  • Pstrągi

W "Kolibie pod Czarcim Kopytem", Marian Suwara jako pierwszy, wprowadził pstrągi pieczone na patyku.

  • Ceremonia zaślubin

Na tej pięknej ziemi "z uśmiechu Boga zrodzonej", można przeżyć niezapomniane chwile. W posiadłości Gospodarza Mariana Suwary, na malowniczej gospodarskiej łące, ksiądz z tutejszej parafii złączył węzłem małżeńskim wiele młodych par, udzielając im błogosławieństwa Bożego. "Koliba pod Czarcim Kopytem", otwiera swoje podwoje dla zakochanych ludzi, Gospodarz użycza swego malowniczego gospodarstwa na ceremonie zaślubin i ucztę weselną. Goście weselni mogą ucztować i bawić się przy dobrej muzyce w salach "Koliby pod Czarcim Kopytem" lub w specjalnie w tym celu zbudowanym, zadaszonym amfiteatrze. Amfiteatr mieści do 500 osób.

  • Goście "Koliby pod Czarcim Kopytem"

W "Kolibie pod Czarcim Kopytem" bywali: politycy, twórcy scen polskich, aktorzy, muzycy, artyści, dziennikarze, sportowcy,dostojnicy Kościoła, przedstawiciele władz politycznych i inni. Wśród tych osobistości nie zabraknie miejsca dla Ciebie. Każdy jest tu mile widziany i goszczony na równych prawach. Wszystkie wpisy gości można zobaczyć w Kronice "Koliby pod Czarcim Kopytem".

Kronika "Koliby pod Czarcim Kopytem" wybrane wpisy,

1991-2009 Cytaty zostały wybrane spomiędzy licznych, interesujących wpisów w księdze gości. Za wszystkie Gospodarz dziękuje.

"A to Polska właśnie" - Wyspiański"Wesele". Ogromne dzięki za ten nawrót do tradycji, gościnności, nawet w kurnej chacie (jak to dobrze, że nie w szkle i w aluminium). Dużo dobrego zdrowia! 22.03.91r. Krystyna Sienkiewicz

"Ta noc do innych jest niepodobna", 10.06.91r. Olga Jackowska vel "Kora"'

"Dzisiaj wspaniały dzień, zastawki... Jestem szczęśliwy, że mam miejsce, w tym miejscu. Dziękuję za cudowne przyjęcie i wspaniałą, niezapomnianą atmosferę." 19.06.95r. Zbigniew Religa

"W podniebnych przestrzeniach czuję się świetnie, jestem tu z moją Danką Golenówną z synem Bogdanem i Sławkiem. Dziękuję Wam, nie chcem ale muszem odjechać" 25.05.96r. Lech Wałęsa b. Prezydent przyszły Prezydent Zjednoczonej Europy i wierny Mietek

Pozdrowienia dla "Czarciego Kopyta" od zawodników i trenerów Kadry Olimpijskiej Polskiego Związku Bokserskiego podczas zgrupowania w Wiśle przed Mistrzostwami Europy, 12.05.98r.

Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net | Polityka cookies | Logowanie