Cover Image

Ślub w Beskidzie Śląskim – wybór sali weselnej

Nie tylko mieszkańcy Beskidu Śląskiego i okolic marzą o ślubie w pięknych okolicznościach przyrody, jakimi może pochwalić się Beskid Śląski. Szczególnie urokliwą okolicą jest Ustroń położony u podnóży Czantorii i Równicy. Jednakże decydując się na organizację ślubu i wesela wyjazdowego należy zorganizować i dopiąć kilka istotnych spraw. Pierwszą są oczywiście kwestie prawne, jeśli decydujemy się na ślub kościelny, powinniśmy skonsultować to z proboszczem parafii, w której zamierzamy przystąpić do sakramentu. W przypadku uroczystości cywilnej musimy ustalić tę kwestię z urzędnikiem stanu cywilnego. Następnym krokiem jest dobór odpowiedniego lokalu weselnego. W takim przypadku, szukając sali, musimy upewnić się, czy oferta obejmuje również pokoje noclegowe. Wesele z noclegiem w górach to świetna atrakcja zarówno dla państwa młodych, jak i ich gości.

Sala weselna – wielkość, kuchnia i ustalenie menu

Nim zaczniemy rozglądać się za salą weselną, musimy przygotować orientacyjną listę gości. Pozwoli to na znalezienie odpowiednio dużego lokalu. Pierwsze kroki w tym kierunku najlepiej zrobić tuż po ustaleniu terminu ślubu – warto pamiętać, że bardzo często sale weselne są rezerwowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Kwestią, którą ustala się na kilka tygodni przed weselem z menagerem lokalu, jest rodzaj menu. W niektórych lokalach można ułożyć menu samodzielnie na podstawie oferowanej karty dań, w innych przygotowane są gotowe zestawy, które można jednak delikatnie modyfikować. Menu może zostać podpięte do umowy jako załącznik, lub może być zapisem w głównym dokumencie. Powinny pojawić się w nim ustalenia dotyczące ilości ciepłych i zimnych dań, rodzaj ich podania, itd.

Wesele w pięknym otoczeniu

Decydując się na ślub w okolicach Ustronia, warto wziąć pod uwagę piękną, klimatyczną Kolibę pod Czarcim Kopytem, która zlokalizowana jest wśród lasów na drodze na Równicę. Niebywały klimat lokalu stworzonego w zabytkowym budynku, otoczenie przepełnione tajemnicą i lokalnymi legendami – wszystko to sprawi, że wesele będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla państwa młodych, jak również wszystkich gości.

Wróć

Nasze sale

Sala I
"KOMINKOWA"
Sala II
"PYSK DIABŁA"
Sala III
"PODZIEMNA GROTA"
Letni ogród
"Słodka dziurka"

Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net | Polityka cookies | Logowanie