Cover Image

Niezwykłe miejsca w okolicach Ustronia

Ustroń to niewielka, malowniczo położona miejscowość uzdrowiskowa, w której nikt nie będzie się nudził. Wiele tutaj jest atrakcji, skierowanych nie tylko do dorosłych, ale i dzieci. Coś dla siebie znajdą osoby chcące aktywnie spędzić czas, jak i ci, którzy przyjechali tutaj w poszukiwaniu relaksu. Zdecydowanie każdy, bez względu na cel swojej wizyty, powinien zawitać w naszej restauracji góralskiej w Ustroniu Koliba pod Czarcim Kopytem.

Co warto zobaczyć w Ustroniu i okolicach?

  • Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa. To ciekawa atrakcja przede wszystkim dla miłośników historii. Muzeum tworzą zachowane budynku z XVIII w. - huty, kuźnie i walcownie. Nieopodal znajduje się Staw Kajakowy, który dawniej stanowił rezerwuar wody dla okolicznych zakładów przemysłowych. Dziś można po nim pływać kajakami.

  • Atrakcje dla kuracjuszy. Ustroń to znana miejscowość uzdrowiskowa, dlatego możliwości relaksu i podreperowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia jest tutaj bardzo wiele. Jest tutaj wiele sanatoriów, szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych i wczasowych.

  • Saneczkowy rollercoaster. To coś dla miłośników lekkiej dawki adrenaliny. Znajduje się w Górskim Parku na Równicy w Ustroniu, a skorzystać można z niego zarówno zimą, jak i latem. Atrakcja czynna jest przez cały rok bez względu na pogodę.

  • Rdzawe Diamenty - Muzeum Motocykli. Miłośnicy motocykli z całą pewnością skierują swoje kroki do tego muzeum, które znajduje się przy ul. Partyzantów 1. Kolekcja zawiera motocykle i eksponaty z okresu 1900 - 1975 r. Zwiedzanie jest możliwe każdego dnia po uprzedniej rezerwacji telefonicznej.

  • Leśny Kościół. Można do niego dotrzeć, wędrując czerwonym szlakiem z Ustronia przez uzdrowiskową dzielnicę Zawodzie na Równicę. Znajduje się tam płaski kamień, który służył za ołtarz w okresie kontrreformacji dla miejscowych ewangelików, a także głaz z tablicą, na której wyryto napis: "Miejsce, na którym stoisz, ziemią świętą jest".

  • Leśny Park Niespodzianek. Znajduje się w uzdrowiskowej dzielnicy miasta - na Zawodziu. Jest to specjalny rodzaj ogrodu zoologicznego, gdzie zwierzęta mogą być nie tylko oglądane, ale także dotykane, a nawet karmione o odpowiednich porach. Pełno tutaj saren, jeleni, dzików i wiele innych gatunków zwierząt występujących naturalnie w naszych lasach. To świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

Wróć

Nasze sale

Sala I
"KOMINKOWA"
Sala II
"PYSK DIABŁA"
Sala III
"PODZIEMNA GROTA"
Letni ogród
"Słodka dziurka"

Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net | Polityka cookies | Logowanie