Cover Image

Jak wspierać branżę turystyczną w czasach zarazy?

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 w szybkim tempie opanowała niemal cały świat. Początkowo śledziliśmy w mediach doniesienia na temat wzrostu zakażeń w Chinach. W zaledwie kilka miesięcy nowy koronawirus sparaliżował Europę, a następnie cały świat. Teraz obawiamy się nie tylko o swoje zdrowie, ale i gospodarkę.

Niewątpliwie czeka nas zastój gospodarczy, którego skutki w mniejszym lub większym stopniu odczujemy wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Jest wiele przedsiębiorstw, które już teraz odnotowują wyraźne straty. Dotyczy to przede wszystkim branży turystycznej. Firmy bezpośrednio związane z tą branżą funkcjonują tylko i wyłącznie dzięki ludziom, którzy podróżują, wynajmują obiekty noclegowe, korzystają z restauracji, obiektów rekreacyjnych i sportowych, środków transportu itd. Obecnie, z powodu pandemii, wszystkie te aktywności są mocno ograniczone. A hotele, restauracje, firmy przewozowe i inne przedsiębiorstwa, które w mniejszym lub większym stopniu są związane z branżą turystyczną, zamiast przygotowywać się do sezonu, liczą straty. Turyści odwołują swoje rezerwacje, nie dokonują też nowych, gdyż nie wiadomo, kiedy będziemy mogli wrócić “do normalności”. Nie można organizować przyjęć weselnych, chrzcin, komunii itp. Również w naszej karczmie góralskiej w Ustroniu Koliba Pod Czarcim Kopytem odwołane zostały wszystkie imprezy okolicznościowe czy firmowe.

Pomimo dość smutnych okoliczności, warto z optymizmem patrzeć w przyszłość. Miejmy nadzieję, że pandemia szybko minie. Nie pozwólmy, aby wraz z nią doszło do upadku wielu polskich firm, działających w turystyce. Tak naprawdę każdy z nas może już teraz wspierać branżę turystyczną przed poważnymi skutkami rozprzestrzeniającego się koronawirusa, aby w przyszłości w pełni cieszyć się urokami podróżowania.

#ZmienTerminNieOdwoluj

#ZmienTerminNieOdwoluj to ogólnopolska akcja, która ma na celu pomoc branży turystycznej. Zachęca wszystkich klientów do tego, aby nie odwoływali dokonanych rezerwacji podróży, pobytów czy stolików w restauracji, lecz po prostu zmienili termin na późniejszy. W ten sposób turyści nie stracą pieniędzy, a po zakończeniu kryzysu będą mogli spokojnie i bezpiecznie realizować swoje plany. Takie działanie stanowi ogromne wsparcie dla firm z branży turystycznej, które jako pierwsze ucierpiały z powodu rozszerzania się pandemii koronawirusa. W dużym stopniu to właśnie od nas zależy, czy podczas kolejnego urlopu będziemy mieli okazję skorzystać z usług naszego ulubionego hotelu, przewoźnika, restauracji, salonu SPA itd. Włączmy się do akcji #ZmienTerminNieOdwoluj!

Akcja promowana jest również za granicą w mediach społecznościowych poprzez hashtag #PolandDontCancelPostpone.

 

 

Wróć

Nasze sale

Sala I
"KOMINKOWA"
Sala II
"PYSK DIABŁA"
Sala III
"PODZIEMNA GROTA"
Letni ogród
"Słodka dziurka"

Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net | Polityka cookies | Logowanie