Cover Image

Co można zobaczyć w Ustroniu

Ustroń jest pięknie położonym w Beskidzie Śląskim miastem uzdrowiskowym. Beskid Śląski to pasmo górskie leżące w zachodniej części Beskidów. Jest on jednym z najciekawszych oraz najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. W związku z tym w Ustroniu równie przyjemnie można spędzić urlop zimowy, szusując na nartach, jak i letni, korzystając ze szlaków pieszych oraz rowerowych. Ponadto znajdziemy tam również atrakcje dla amatorów historii i ciekawych legend. Zarezerwujmy zatem pensjonat w Ustroniu i wyruszmy odkrywać lokalne atrakcje.

Atrakcje w Ustroniu

Jedną z głównych atrakcji Ustronia jest Czantoria, górująca nad miasteczkiem. Znajdziemy na niej letni tor saneczkowy oraz całoroczną kolejkę linową. W zimie Czantoria to główny ośrodek sportów zimowych, latem staje się atrakcyjnym celem wycieczek pieszych. Dużą popularnością cieszy się także niewiele niższa Równica. Jest to jeden z nielicznych w okolicy szczytów, na który można dojechać samochodem. Na szczycie znajdziemy park linowy, tor saneczkowy, strzelnicę dla dzieci, park rozrywki oraz klimatyczne karczmy, gdzie można odpocząć po wszystkich tych atrakcjach. U podnóża Równicy znajduje się Park Zdrojowy z Pijalnią wód oraz atrakcyjny dla rodzin z dziećmi Leśny Park Niespodzianek, w którym można zobaczyć.

Zabytki Ustronia

Kiedy znudzą się nam spacery na łonie natury, można również zwiedzić kilka ciekawych zabytków Ustronia. W samym centrum miasta stoi kościół Św. Klemensa z 1787 roku. Wzniesiony został z kamienia i cegły. Nieopodal w otulinie lip i brzóz stoi świątynia ewangelicka. Także w centrum znajdziemy drewniane chałupy. Pozostają one w rękach prywatnych, ale mimo to są udostępnione zwiedzającym - powstało tu prywatne muzeum etnograficzne Stara Zagroda. Na Rynku warto natomiast obejrzeć budynek Ratusza oraz niecodzienny amfiteatr. Osoby, które lubią sztukę powinny koniecznie przejść się do Biblioteki Miejskiej, na elewacji której znajduje się trójwymiarowy mural, przedstawiający wnętrza słynnych bibliotek.

Wróć

Nasze sale

Sala I
"KOMINKOWA"
Sala II
"PYSK DIABŁA"
Sala III
"PODZIEMNA GROTA"
Letni ogród
"Słodka dziurka"

Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net | Polityka cookies | Logowanie