Cover Image

Beskid Śląski – co zwiedzić i gdzie dobrze zjeść?

Beskid Śląski jest pasmem górskim, który stanowi część Beskidów Zachodnich. Jest on mezoregionem, który wchodzi w skład prowincji Karpat Zachodnich. Beskid Śląski jest jednym z bardziej charakterystycznych pasm w Polsce. Podzielony doliną rzeki Wisły, która w tych górach, na stokach Baraniej Góry, ma swój początek. Beskid to idealne miejsce na letnie wędrówki po szlakach, jak i zimą, kiedy można skorzystać z oferty ośrodków narciarskich.  Jednym z najchętniej odwiedzanych miejscowości w Beskidzie  jest Ustroń. Niewątpliwie wpływają na to zarówno walory krajobrazowe, jak i świetna infrastruktura turystyczno–rekreacyjna. Ustroń to jedno z tych miejsc, w których nie wystarczy zwiedzić rynku, aby poznać największe atrakcje miejscowości – wiele z nich kryje się również na szczytach.

Atrakcje Ustronia

Miłośnicy dawnych zabudowań powinni zobaczyć piękny kościół św. Klemensa z 1787 roku, niedaleko od niego znajduje się również kościół ewangelicki apostoła Jakuba Starszego, będący największą świątynią Ustronia. Przy Rynku znajdziemy także stare drewniane chałupy które, mimo że pozostają w rękach prywatnych, są udostępnione do zwiedzania. Nie należy zapominać o szczytach w okolicach Ustronia, jednym z bardziej popularnych jest Czantoria. Znaleźć tu można letni tor saneczkowy i kolejkę linową. Znajduje się tu czynny cały rok ośrodek sportowy. Innym ważnym szczytem jest Równica – można tu dojechać samochodem.

Gdzie zjeść?

Będąc w Ustroniu, warto szukać miejsc nietuzinkowych, gdzie tradycja, lokalne opowieści i legendy łączą się z pyszną kuchnią inspirowaną lokalnymi przysmakami. Takim miejscem jest bez wątpienia Koliba pod Czarcim Kopytem. Ten niezwykły lokal powstał na miejscu osiemnastowiecznego gospodarstwa, zatem nadal czuć niebywały jednocześnie historyczny i baśniowy klimat. Dopełnieniem stylowo wyglądającego lokalu jest doskonałe menu. Wśród pysznych dań znaleźć można np. specjalność szefa kuchni, czyli pierś z  kaczki z jabłkami i żurawiną podaną z kluskami śląskimi i sałatką wiosenną.

Wróć

Nasze sale

Sala I
"KOMINKOWA"
Sala II
"PYSK DIABŁA"
Sala III
"PODZIEMNA GROTA"
Letni ogród
"Słodka dziurka"

Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net | Polityka cookies | Logowanie